آش انار / اثری از مارشا مهران / مترجمان: نفیسه گلی وردی، پروانه حسنی

In Stock

خلاصه رمان

زیر کوه بالیناکروگ و کنار خلیج کلو در یکی از شهرستان‌های مرطوب و دوست‌داشتنی ایرلند دهکده‌ی کوچک و سرپناه بالیناکروگ قرار دارد و برای خواهران امین پور، ایرلند مانند یک پناهگاه امن به نظر می‌رسد. هفت سال از گریز مرجان امین پور به همراه خواهران کوچک‌ترش بهار و لیلا از ایران می‌گذرد و امیدوار است در اینجا خانه‌ای پیدا کنند.

خواهران از آشپزخانه‌ی یک شیرینی فروشی قدیمی در مین مال، مشغول ساختن یک واحد باشکوه به سبک ایرانی شدند. به زودی بوی هل، دارچین و زعفران در خیابان‌ها به مشام راهگذران می‌رسد. رایحه‌ای شگفت‌آور که خبر از افتتاح کافه بابِل می‌دهد.

این پیروزی به توماس مک گوایر، سرمایه‌دار بالیناکرواگ است. توماس پس از سال‌ها تلاش برای خرید شیرینی فروشی قدیمی و ناکام ماندن، خشمگین می‌شود که چرا با مبلغ ناچیزی به بیگانه‌ها سپرده شده است.

اما عطرهای رمزآمیز و تند جادویی مشام اهالی دهکده را پر می‌کند و به زودی کافه بابل رونق می‌گیرد. مرجان از تقاضای سوپ عدس قرمز، آبگوشت، باقلوا و از دگرگونی خواهرانش به وجد آمده است. لیلای جوان نخستین عشق را پیدا می‌کند و حتی بهار جن‌زده و پرتنش به نظر کمتر خشمگین است.

در این روزمرگی‌ها گذشته با شتاب نمایان می‌شود و امین‌پورها را تهدید می‌کند و زندگی‌هایی که در ایران دوران انقلاب از خود به جا گذاشته‌اند به زودی شکسته می‌شود.

آش انار با بافت‌ها و رایحه‌ها، آزمایش‌ها و پیروزی‌ها، رمانی از جنس رئالیسم جادویی است.

600/000ریال